6w Lisse LED Wall Down Only Light 240v Outdoor Havit Lighting - HV3643T-BLK-240V, HV3643T-WHT-240V

6w Lisse LED Wall Down Only Light 240v Outdoor Havit Lighting - HV3643T-BLK-240V, HV3643T-WHT-240V
- LISSE fixed down wall light
- Aluminium Poly Powder Coated Black or White
- Tempered glass
- TRI Colour
- IP rating: IP54
- Input Voltage: 240v AC
- Built in 6w LED
- 2 years replacement warranty
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV3643T-WHT-240v, HV3643T-BLK-240v |
| Product Type | Outdoor Wall Light |
| Colour | White, Black |
| Width | 28mm |
| Material | Aluminium |
| Bulb Required | 1 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | LED |
| Wattage | 6w |
| Colour Temperature | 5500k, 4000k, 3000k |
| Lumens | 390lm, 375lm, 360lm |
| Voltage | 240v |
| IP Rating | IP54 |
| Warranty | 2 years replacement |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- LISSE fixed down wall light
- Aluminium Poly Powder Coated Black or White
- Tempered glass
- TRI Colour
- IP rating: IP54
- Input Voltage: 240v AC
- Built in 6w LED
- 2 years replacement warranty
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV3643T-WHT-240v, HV3643T-BLK-240v |
| Product Type | Outdoor Wall Light |
| Colour | White, Black |
| Width | 28mm |
| Material | Aluminium |
| Bulb Required | 1 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | LED |
| Wattage | 6w |
| Colour Temperature | 5500k, 4000k, 3000k |
| Lumens | 390lm, 375lm, 360lm |
| Voltage | 240v |
| IP Rating | IP54 |
| Warranty | 2 years replacement |






















