
Lisse Up/Down LED Wall Light 12v Outdoor Havit Lighting - HV3644T-BLK-12V, HV3644T-WHT-12V
Specifications:
- Up & down LED wall light
- Aluminium Poly Powder Coated Black
- Tempered glass
- TRI Colour
- IP rating: IP54
- Input Voltage: 12v DC
- Built-in 2x 5w LEDÂ
- 2 years replacement warranty
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV3644T-BLK-12V, HV3644T-WHT-12V |
| Product Type | Outdoor Wall Light |
| Colour | Black, White |
| Width | 28mm |
| Length | 175mm |
| Material | Aluminium |
| Bulb Required | 2 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | LED |
| Wattage | 10w |
| Colour Temperature | 3000k, 4000k, 5500k |
| Lumens | 300lm, 315lm, 325lm |
| Voltage | 12v |
| IP Rating | IP54 |
| Warranty | 2 years replacement warranty |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
- Up & down LED wall light
- Aluminium Poly Powder Coated Black
- Tempered glass
- TRI Colour
- IP rating: IP54
- Input Voltage: 12v DC
- Built-in 2x 5w LEDÂ
- 2 years replacement warranty
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV3644T-BLK-12V, HV3644T-WHT-12V |
| Product Type | Outdoor Wall Light |
| Colour | Black, White |
| Width | 28mm |
| Length | 175mm |
| Material | Aluminium |
| Bulb Required | 2 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | LED |
| Wattage | 10w |
| Colour Temperature | 3000k, 4000k, 5500k |
| Lumens | 300lm, 315lm, 325lm |
| Voltage | 12v |
| IP Rating | IP54 |
| Warranty | 2 years replacement warranty |






















