
Up & Down LED Wall Light 9w in Black Or White Havit Lighting - HV3665T
- Up & down wall light
- TRI Colour
- IP rating: IP54
- Input voltage: 240v AC
- Built in 9w LED
- 2 years replacement warranty
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV3665T-BLK, HV3665T-WHT |
| Product Type | Outdoor Up/Down Light |
| Colour | Black, White |
| Length | 190mm |
| Width | 80mm |
| Height | 110mm |
| Material | Aluminium |
| Bulb Required | 2 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | LED |
| Wattage (max) | 9w |
| Voltage | 240v |
| IP Rating | IP54 |
| Colour Temperature | 3000k, 4000k, 5500k |
| Lumens | 400lm, 425lm, 450lm |
| Warranty | 2 Years |
Original: $147.67
-65%$147.67
$51.68Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Up & down wall light
- TRI Colour
- IP rating: IP54
- Input voltage: 240v AC
- Built in 9w LED
- 2 years replacement warranty
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV3665T-BLK, HV3665T-WHT |
| Product Type | Outdoor Up/Down Light |
| Colour | Black, White |
| Length | 190mm |
| Width | 80mm |
| Height | 110mm |
| Material | Aluminium |
| Bulb Required | 2 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | LED |
| Wattage (max) | 9w |
| Voltage | 240v |
| IP Rating | IP54 |
| Colour Temperature | 3000k, 4000k, 5500k |
| Lumens | 400lm, 425lm, 450lm |
| Warranty | 2 Years |






















