Rounded Outdoor LED Up/Down Wall Light Change Angle Of Light in Black or White Havit Lighting - HV3658T-XXX-RND

Rounded Outdoor LED Up/Down Wall Light Change Angle Of Light in Black or White Havit Lighting - HV3658T-XXX-RND
• Aluminium poly powder coated black or white
• Adjustable Beam Angle: 1-120°
• IP rating: IP65
• Non Dimmable
• CRI: >80
• Wiring: Parallel
• Dimmable: No
• Input voltage: 240v AC
• TRI Colour
• 2 x 3w Built-in LED (Included)
• Height: 100mm
• Length: 137mm
• 2 years replacement warranty
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV3658T-BLK-RND, HV3658T-WHT-RND |
| Product Type | Outdoor Up/Down Wall Light |
| Colour | Black, White |
| Height | 100mm |
| Length | 137mm |
| Material | Aluminium |
| Bulb Required | 2 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | LED |
| Wattage | 2x 3w |
| Voltage | 240v |
| Colour Temperature | CCT (3000k-4000k-5500k) |
| Lumens | 440lm, 460lm, 480lm |
| IP Rating | IP65 |
| Dimmable | No |
| Beam Angle | 120° |
| CRI | >80 |
| Warranty | 2 Years |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
• Aluminium poly powder coated black or white
• Adjustable Beam Angle: 1-120°
• IP rating: IP65
• Non Dimmable
• CRI: >80
• Wiring: Parallel
• Dimmable: No
• Input voltage: 240v AC
• TRI Colour
• 2 x 3w Built-in LED (Included)
• Height: 100mm
• Length: 137mm
• 2 years replacement warranty
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV3658T-BLK-RND, HV3658T-WHT-RND |
| Product Type | Outdoor Up/Down Wall Light |
| Colour | Black, White |
| Height | 100mm |
| Length | 137mm |
| Material | Aluminium |
| Bulb Required | 2 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | LED |
| Wattage | 2x 3w |
| Voltage | 240v |
| Colour Temperature | CCT (3000k-4000k-5500k) |
| Lumens | 440lm, 460lm, 480lm |
| IP Rating | IP65 |
| Dimmable | No |
| Beam Angle | 120° |
| CRI | >80 |
| Warranty | 2 Years |






















