
Domus Bliss-10 Round 10W Recessed Dimmable Led Tricolour IP54 Downlight - Black/White
Ā
Specifications :
| Order Code | BLISS-10-BLK |
| Product Family | Bliss |
| Colour | Black |
| Lamp Colour Temperature | TRIO |
| Dimmable | Yes |
| Beam Angle | 120° |
| IP Rating | IP54 |
| Diameter (mm) | 110MM |
| Height (mm) | 33.5MM |
| Cut-out Size Diameter (mm) | 90MM |
| Wattage | 10W |
| Lumen Output | 750LM-800LM |
| Input Voltage | 240V |
| Application | Recessed |
| CRI | ā„83 |
| Warranty Period | 5Y |
| Warranty Type | Replacement |
| Sub-Category | Triac |
Ā
Variants :
| Black | 20707Ā |
| White | 20706Ā |
Ā
Ā
Original: $14.92
-65%$14.92
$5.22Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Ā
Specifications :
| Order Code | BLISS-10-BLK |
| Product Family | Bliss |
| Colour | Black |
| Lamp Colour Temperature | TRIO |
| Dimmable | Yes |
| Beam Angle | 120° |
| IP Rating | IP54 |
| Diameter (mm) | 110MM |
| Height (mm) | 33.5MM |
| Cut-out Size Diameter (mm) | 90MM |
| Wattage | 10W |
| Lumen Output | 750LM-800LM |
| Input Voltage | 240V |
| Application | Recessed |
| CRI | ā„83 |
| Warranty Period | 5Y |
| Warranty Type | Replacement |
| Sub-Category | Triac |
Ā
Variants :
| Black | 20707Ā |
| White | 20706Ā |
Ā
Ā






















