
Maro Up & Down LED Wall Light CCT 6x 1w in Black or White Havit Lighting - HV3696T
- Up & down LED wall light
- Aluminium Poly Powder Coated Black or White
- TRI Colour
- IP rating: IP54
- Input Voltage: Available in either 240v AC or 12v DC
- Built in 6x 1w LED
- 3 years replacement warranty
12v model must be used with suitable 12v DC LED driver
Dimension:
- Length: 168mm
- Height: 80mm
- Width: 46mm
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV3696T-BLK-12V, HV3696T-BLK-240V, HV3696T-WHT-12V, HV3696T-WHT-240V |
| Product Type | Outdoor Up/Down Wall Light |
| Colour | Black, White |
| Length | 168mm |
| Height | 80mm |
| Width | 46mm |
| Material | Aluminium |
| Bulb Required | 2 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | LED |
| Wattage | 6x 1w |
| Colour Temperature | CCT (3000k-4000k-5500k) |
| Lumens | 2x 145lm, 2x 148lm, 2x 147lm |
| IP Rating | IP54 |
| Voltage | 240v AC, 12v DC |
| Dimmable | No |
| Warranty | 3 Years |
Original: $59.20
-65%$59.20
$20.72Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Up & down LED wall light
- Aluminium Poly Powder Coated Black or White
- TRI Colour
- IP rating: IP54
- Input Voltage: Available in either 240v AC or 12v DC
- Built in 6x 1w LED
- 3 years replacement warranty
12v model must be used with suitable 12v DC LED driver
Dimension:
- Length: 168mm
- Height: 80mm
- Width: 46mm
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV3696T-BLK-12V, HV3696T-BLK-240V, HV3696T-WHT-12V, HV3696T-WHT-240V |
| Product Type | Outdoor Up/Down Wall Light |
| Colour | Black, White |
| Length | 168mm |
| Height | 80mm |
| Width | 46mm |
| Material | Aluminium |
| Bulb Required | 2 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | LED |
| Wattage | 6x 1w |
| Colour Temperature | CCT (3000k-4000k-5500k) |
| Lumens | 2x 145lm, 2x 148lm, 2x 147lm |
| IP Rating | IP54 |
| Voltage | 240v AC, 12v DC |
| Dimmable | No |
| Warranty | 3 Years |




















