
Sako LED Step Light Mini Up & Down in 316 Stainless Steel Havit Lighting - HV3264W
Features
- Recessed mini up/down step light
- Stainless steel 316
- 30° beam angle
- Cut out: 30mm
- Installation depth: 40mm
- IP rating: IP67
Specifications:
- Brand: Havit Lighting
- Category: Step Light
- Application: Recessed
- Finish: Stainless Steel 316
- Material: Stainless Steel 316
- Beam Angle: 30°
- Wattage: 2w
- Power: 12V DC
- Lumen: 2x 70lm
- Light Colour: Warm White
- Colour Temp: 3000K
- IP Rating: IP67
- Globe: Included
Dimension:
- Installation depth (mm): 40mm
- Cut out Diameter (Ø): 30mm
- Width (mm): 46mm
- Height (mm): 50mm
Order Code
- HV3264W
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV3264W |
| Product Type | Step Light |
| Colour | Stainless Steel |
| Height | 50mm |
| Width | 46mm |
| Cut Out | ø30mm |
| Material | 316 Stainless Steel |
| Bulb Required | 2 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | LED |
| Wattage | 2w |
| Voltage | 12v |
| Colour Temperature | 3000k |
| Lumens | 140lm |
| IP Rating | IP67 |
| Beam Angle | 30° |
Original: $123.65
-65%$123.65
$43.28Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Features
- Recessed mini up/down step light
- Stainless steel 316
- 30° beam angle
- Cut out: 30mm
- Installation depth: 40mm
- IP rating: IP67
Specifications:
- Brand: Havit Lighting
- Category: Step Light
- Application: Recessed
- Finish: Stainless Steel 316
- Material: Stainless Steel 316
- Beam Angle: 30°
- Wattage: 2w
- Power: 12V DC
- Lumen: 2x 70lm
- Light Colour: Warm White
- Colour Temp: 3000K
- IP Rating: IP67
- Globe: Included
Dimension:
- Installation depth (mm): 40mm
- Cut out Diameter (Ø): 30mm
- Width (mm): 46mm
- Height (mm): 50mm
Order Code
- HV3264W
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV3264W |
| Product Type | Step Light |
| Colour | Stainless Steel |
| Height | 50mm |
| Width | 46mm |
| Cut Out | ø30mm |
| Material | 316 Stainless Steel |
| Bulb Required | 2 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | LED |
| Wattage | 2w |
| Voltage | 12v |
| Colour Temperature | 3000k |
| Lumens | 140lm |
| IP Rating | IP67 |
| Beam Angle | 30° |




















