
Domus Pico-7 Mini TRIO/DALI Round 7W Dimmable Led Tricolour IP54 Downlight- Black/White
Also available as Dali dimmable.
- PLEASE NOTE DALI DRIVER DOES NOT FIT THROUGH CUTOUT HOLE - PLEASE CONSIDER INSTALLATION ACCESSIBILTY BEFORE PURCHASING
- DALI Dimmable
- TRIO Tri-Colour Switchable
- 3 Year Replacement Warranty
- DALI Driver Dimensions: L: 120mm x W: 52mm x H: 30mm
Specifications :
| Order Code | PICO-7-BLK, PICO-7-WHT |
| Product Family | Pico |
| Colour | Black, White |
| Dimmable | Yes |
| Beam Angle | 24 |
| IP Rating | 54 |
| Wattage | 7W |
| Input Voltage | 240V |
| CRI | 80 |
| Warranty Period | 3Y |
| Warranty Type | Replacement |
| DALI Category | DALI Downlights |
Variants :
| Colour | TRIO | DALI |
| Black | 21581 | 21666 |
| White | 21582 | 21665 |
Original: $48.47
-65%$48.47
$16.96Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Also available as Dali dimmable.
- PLEASE NOTE DALI DRIVER DOES NOT FIT THROUGH CUTOUT HOLE - PLEASE CONSIDER INSTALLATION ACCESSIBILTY BEFORE PURCHASING
- DALI Dimmable
- TRIO Tri-Colour Switchable
- 3 Year Replacement Warranty
- DALI Driver Dimensions: L: 120mm x W: 52mm x H: 30mm
Specifications :
| Order Code | PICO-7-BLK, PICO-7-WHT |
| Product Family | Pico |
| Colour | Black, White |
| Dimmable | Yes |
| Beam Angle | 24 |
| IP Rating | 54 |
| Wattage | 7W |
| Input Voltage | 240V |
| CRI | 80 |
| Warranty Period | 3Y |
| Warranty Type | Replacement |
| DALI Category | DALI Downlights |
Variants :
| Colour | TRIO | DALI |
| Black | 21581 | 21666 |
| White | 21582 | 21665 |
























