
Havit Tenac Aluminium Tri-Colour LED Wall Light Black HV3693T-BLK
The Tenac external wall light series by Havit showcases a modern, cutting-edge design crafted from high-quality aluminium. This series offers a stylish and durable lighting solution for outdoor spaces, combining sleek aesthetics with top-notch materials to provide both form and function.
| Globe Type | E27 |
|---|---|
| Lights | 1 Light |
| LED Globe | 9W (Included) |
| Lumens | 740lm |
| Colour Temp | Tri-Colour 3000K/4000K/5500K |
| Height: | 195mm |
| Width | 100mm |
| Projection | 130mm |
| Material/Finish | Aluminium |
| IP Rating | 54 |
| Voltage | 240V |
| Warranty | 3 Year Replacement Warranty |
| Model | HV3693T-BLK |
Original: $62.62
-65%$62.62
$21.92Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Tenac external wall light series by Havit showcases a modern, cutting-edge design crafted from high-quality aluminium. This series offers a stylish and durable lighting solution for outdoor spaces, combining sleek aesthetics with top-notch materials to provide both form and function.
| Globe Type | E27 |
|---|---|
| Lights | 1 Light |
| LED Globe | 9W (Included) |
| Lumens | 740lm |
| Colour Temp | Tri-Colour 3000K/4000K/5500K |
| Height: | 195mm |
| Width | 100mm |
| Projection | 130mm |
| Material/Finish | Aluminium |
| IP Rating | 54 |
| Voltage | 240V |
| Warranty | 3 Year Replacement Warranty |
| Model | HV3693T-BLK |
























