
Taso LED Step Light TRI Colour in Black/White/Silver Havit Lighting - HV3272T-XXX-12V
- Surface mounted step light
- Aluminium poly powder coated black
- PC Diffuser
- TRI Colour
- IP rating: IP54
- Input voltage: 12V DC
- Built in 10w LED
- 3 Years replacement warranty
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV3272T-BLK-12V, HV3272T-WHT-12V, HV3272T-SLV-12V |
| Product Type | Step Light |
| Colour | Black, White, Silver |
| Length | 240mm |
| Width | 46mm |
| Height | 81mm |
| Material | Aluminium |
| Bulb Required | 1 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | LED |
| Wattage | 10w |
| Voltage | 12v |
| Colour Temperature | CCT (3000k, 4000k, 5500k) |
| Lumens | 600lm, 625lm, 650lm |
| IP Rating | IP54 |
| Warranty | 3 Years |
Original: $106.68
-65%$106.68
$37.34Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Surface mounted step light
- Aluminium poly powder coated black
- PC Diffuser
- TRI Colour
- IP rating: IP54
- Input voltage: 12V DC
- Built in 10w LED
- 3 Years replacement warranty
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV3272T-BLK-12V, HV3272T-WHT-12V, HV3272T-SLV-12V |
| Product Type | Step Light |
| Colour | Black, White, Silver |
| Length | 240mm |
| Width | 46mm |
| Height | 81mm |
| Material | Aluminium |
| Bulb Required | 1 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | LED |
| Wattage | 10w |
| Voltage | 12v |
| Colour Temperature | CCT (3000k, 4000k, 5500k) |
| Lumens | 600lm, 625lm, 650lm |
| IP Rating | IP54 |
| Warranty | 3 Years |
























