
Telbix Capstan 25 Exterior Wall Light CAPSTAN EX25-BK
The Capstan Exterior Wall Light combines classic style with a French Provincial flair, crafted from durable aluminium with a distinctive wood-look feature. Available in two sizes, it's ideal for outdoor settings, adding charm and character while providing reliable illumination.
| Globe Type | E27 |
|---|---|
| Lights | 1 Light |
| LED Globe | Not Included |
| Height: | 25.5cm |
| Width | 15.5cm |
| Projection | 17.5cm |
| Material/Finish | Metal/Glass |
| IP Rating | 43 |
| Voltage | 240V |
| Warranty | 3 Years |
| Model | CAPSTAN EX25-BK |
Original: $70.67
-65%$70.67
$24.73Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Capstan Exterior Wall Light combines classic style with a French Provincial flair, crafted from durable aluminium with a distinctive wood-look feature. Available in two sizes, it's ideal for outdoor settings, adding charm and character while providing reliable illumination.
| Globe Type | E27 |
|---|---|
| Lights | 1 Light |
| LED Globe | Not Included |
| Height: | 25.5cm |
| Width | 15.5cm |
| Projection | 17.5cm |
| Material/Finish | Metal/Glass |
| IP Rating | 43 |
| Voltage | 240V |
| Warranty | 3 Years |
| Model | CAPSTAN EX25-BK |






















