
Telbix Hollis 25 Exterior LED Wall Light White HOLLIS EX25-WH
The Hollis Exterior Wall Light features durable aluminium construction with a stylish glass bubble/seed design. Integrated with LED technology, it emits a warm 3000K colour temperature. Available in both black and white colorways, it combines modern aesthetics with practical outdoor lighting solutions.
| Globe Type | LED |
|---|---|
| Lights | 1 Light |
| LED Globe | 10W (Inbuilt) |
| Lumens | 500lm |
| Colour Temp | 3000K - Warm White |
| Height: | 25cm |
| Width | 9.5cm |
| Projection | 12cm |
| Material/Finish | Aluminium |
| IP Rating | 44 |
| Voltage | 240V |
| Warranty | 3 Years |
| Model | HOLLIS EX25-WH |
Original: $99.22
-65%$99.22
$34.73Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Hollis Exterior Wall Light features durable aluminium construction with a stylish glass bubble/seed design. Integrated with LED technology, it emits a warm 3000K colour temperature. Available in both black and white colorways, it combines modern aesthetics with practical outdoor lighting solutions.
| Globe Type | LED |
|---|---|
| Lights | 1 Light |
| LED Globe | 10W (Inbuilt) |
| Lumens | 500lm |
| Colour Temp | 3000K - Warm White |
| Height: | 25cm |
| Width | 9.5cm |
| Projection | 12cm |
| Material/Finish | Aluminium |
| IP Rating | 44 |
| Voltage | 240V |
| Warranty | 3 Years |
| Model | HOLLIS EX25-WH |






















