
Telbix Truman 2 Light Exterior Wall Light White TRUMAN EX2-WH
The Truman Exterior Wall Light offers a contemporary design with its aluminium and glass construction. Available in both single and double light options, it comes in a sleek black or white colourway. Ideal for outdoor spaces, it blends modern aesthetics with versatile lighting solutions.
| Globe Type | E27 |
|---|---|
| Lights | 2 Light |
| LED Globe | Not Included |
| Height: | 39.5cm |
| Width | 18cm |
| Projection | 12cm |
| Material/Finish | Aluminium |
| IP Rating | 44 |
| Voltage | 240V |
| Warranty | 3 Years |
| Model | TRUMAN EX2-WH |
Original: $97.08
-65%$97.08
$33.98Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Truman Exterior Wall Light offers a contemporary design with its aluminium and glass construction. Available in both single and double light options, it comes in a sleek black or white colourway. Ideal for outdoor spaces, it blends modern aesthetics with versatile lighting solutions.
| Globe Type | E27 |
|---|---|
| Lights | 2 Light |
| LED Globe | Not Included |
| Height: | 39.5cm |
| Width | 18cm |
| Projection | 12cm |
| Material/Finish | Aluminium |
| IP Rating | 44 |
| Voltage | 240V |
| Warranty | 3 Years |
| Model | TRUMAN EX2-WH |






















